Basur Hangi İlaçlarla Geçer?

      Yorum yok Basur Hangi İlaçlarla Geçer?

Halk isminde ki ismiyle basur olarak bilinen hemoroid, tıpkı diş çürümesi gibi bir doku problemidir. Çürük dişlerin fırçalanarak tedavi edilememesi gibi basurunda kullanılacak olan ilaçlarla tedavi edilebilmesi mümkün değildir.

Hastalığın meydana gelmiş olduğu bölgeden dolayı kişiler muayene olmak istemez ve farklı bir şekilde çözüme gitmeye çalışırlar. Bu zaman zarfı içerisinde çevrede ki kişilerin vermiş olduğu tavsiyelerden çözüm bulmaya çalışan insanlar sadece rahatsızlığın ilerleme göstermesine sebep olmaktadır. Bunun dışında yine kulaktan duyma bitkisel çözümlerin denenmesi sebebiyle paralarından olabilmektedirler.

Tıbbi bir şekilde yapılacak olan tedavinin dışında herhangi bir faktörle iyileşme göstermeyen basur, ilaç veya benzer yöntemlerle sadece şikayetlerin azalmasına yönelik avantaj sağlayabilir.

Örneğin basur memesinin boğulması sebebiyle ağrı şikayetiyle karşı karşıya olan kişiler sıcak su oturma banyosu yaptığında oldukça olumlu sonuçlar alabilmektedir. Fakat bu yöntem yalnızca şikayetlerin azalmasına yönelik sonuçlar vermekte, hastalığın komple tedavisini sağlayamamaktadır.

Ayrıca piyasada bir çok insan tarafından hazırlanan karışımlarla basurun tedavi edilebildiğine yönelik iddialar bulunmaktadır. Böyle bir şey asla ama asla gerçeği yansıtmamaktadır. Belki kabızlığın giderilmesinde rol oynadığından dolayı şikayetleri azalttığı için insanlara iyi geldiği düşünülüyor olabilir. Fakat meydana gelen hemoroidin tedavisine yönelik hiç bir olumlu avantaj sağlamamaktadır.

Basur İlaçları işe Yarar mı?
Basur genel anlamda ağrılı bir rahatsızlık değildir. Fakat tromboze hemoroid adı verilen basur boğulması ortaya çıktığında ağrıya neden olmaktadır. Bu basur boğulması 3. ve 4. derece basur vakıalarında meydana gelmektedir. üçüncü derecede dışkılama sonrası parmak ile içeri sokulabilen meme meydana gelirken, dördüncü derecede meme asla içeri girmemektedir. Dolayısıyla memeler makat kasları arasında sıkışmaya maruz kaldığından dolayı bu olaya basur boğulması denilir. Basur boğulması ağrıların meydana gelmesine olanak tanıyan bir durumdur. Dolayısıyla bu durumda ağrı kesici, anestol merhem, kortos fitil, proctoglivenol krem, proctolog anal kullanılabilmektedir.

Idea Klinik Tarafından Uygulanan Basur Tedavi Yöntemleri

– Lazer
– RBL (lastikle basuru boğma)
– THD (atar damarını kökünden bağlama)

https://www.basurklinigi.com/ilacla-basur-tedavisi-olur-mu/
http://www.basurdoktoru.com/basur-ilacla-gecer-mi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir