Home / Sağlık / En Uygun Varis Tedavisi Hangisi ve Nerede Yapılır?

En Uygun Varis Tedavisi Hangisi ve Nerede Yapılır?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Varis hastalarının kalp damar cerrahlarına yönelttiği ya da internet ortamında araştırdıkları konulardan biri de hiç şüphesiz en iyi yöntemin hangisi olduğudur.

Uzmanlar bu konuda şu yöntem en iyisidir şeklinde cevap vermezler. Çünkü bu varisin tipi ve yoğunluğuna göre değişiklik gösteren bir faktördür.

Fakat ameliyatsız yöntemlerden birinin uygulanması tavsiye edilebilir.

Varisler 3 tipte incelenir. Bunlar kılcal, orta ve büyük varislerdir. Öncelikle muayene edilen hastanın varis derecesi ve yoğunluğu tespit edilmelidir. Bu yapılan muayenenin ardından en uygun tedavi yöntemi uygulanacaktır.

Ameliyatsız tedavi yöntemleri şu şekilde sıralanabilir.

– Lazer
– Radyofrekans
– Skleroterapi
– Köpük
– Yapıştırma
– Buhar

Varis Tedavisi Ne Zaman Gereklidir?
Büyük varisler için daha fazla geç kalınmaması ve en yakın zamanda tedavi olunması gerekmektedir. Aksi taktirde büyük varisler ilerleyerek varis ülseri sorununa yol açabilir.

Orta varisler içinse şikayetler çok artış gösterdiyse gün içerisinde akşama doğru artan ağrılar söz konusu ise, ağırlık ve yorgunluk hissi oluşuyorsa ve geceleri uykudan uyandıran kramplar söz konusuysa tedavi olmak gerekmektedir.

Kılcal varislerde de görüntü çirkinliği aşırı derecede rahatsız edici ölçüdeyse, tedavi olunabilir.

https://www.sağlıkolsun.com/en-iyi-varis-tedavisi-hangisidir
https://www.varistedavi.gen.tr/en-iyi-varis-doktoru-istanbul

Dikkatinizi Çekebilir

Saç Ekimi Sonrası İltihaplanma Nasıl Önlenir?

Saç ekimi işleminde eken ve ektiren için en çok tereddüt yaşanılan konu ekilen köklerin mikrop kapması ve bu doğrultuda ekilen köklerin ölmesidir. Bu oldukça mantıklı ve hak verilen bir konudur. Çünkü hem eken, hem de ektiren için oldukça zor bir durumdur. Ektiren için ise aynı zahmeti bir kere daha yaşamak tam bir sıkıntıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir