Hemanjiom nedir

      Yorum yok Hemanjiom nedir

Hemanjiom doğuştan gelme bir hastalık tipi olup bu sebepten dolayı bebeklerde daha sık görülmektedir. İyi huylu ve tedavisi mümkün olan bu hastalıkta hızlı bir şekilde büyüme gözlemlenebilir dolayısıyla yakından takip edilmesi gereken bir durum söz konusudur. Hemanjiom rahatsızlığı ilk yıllarda kendi kendine kaybolma gösterebilir. Çocuklarında bu şekilde bir rahatsızlık olduğunu farkeden yetişkinler herhangi bir paniğe kapılmamalı çocuğu bu branşla ilgili uzmanlara muayene ettirmelidirler. Aynı şekilde kendiliğinden geçmediği gözlemlenen hemanjiom hastalarıda aynı şekilde uzman bir hekime muayene ettirilmelidir.

hemanjiom-damar-beni-nedir-

Hemanjiom Nasıl Anlaşılır?

Hemanjiom (damar beni) rahatsızlığı için en can sıkıcı nokta görsel olarak çirkinlik denilebilir. Yüz bölgesinde olması oldukça rahatsız edicidir. Hemanjiom olan birinin dikkatli olması gerekir çünkü zedelenerek kanamaya sebebiyet verebilir. Bazı kanamalar ölüm riski verebilecek düzeyde olabilir.

Hemanjiom Tedavisi Nasıl Yapılır?

Teknolojinin çığ gibi büyüdüğü günümüzde, teknolojik olarak tedavi yöntemleride gelişmiş ve artmıştır. Damar beni olan insanların hastalıklarının bir kaç seans ile tedavi edilmesi mümkündür. Köpükle ve lazer yöntemi ile tedaviyi tercih etmenizi öneririz.

Tedavi Edilmediğinde Ne Olur?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi hemanjiom (damar beni) daha çok doğuştan olduğundan bebeklerde görülmektedir. Bir çok hemanjiom hastalığı kendi kendine geçebiliyorken, bazılarında ise artış göstererek büyüme olabilir. Dolayısıyla hemanjiom iyi takip edilmeli ve küçülme değilde büyümeye yüz tutuyorsa bu durumda daha rahatsız edici bir hal alacaktır. Bu sebeple tedavi edilmesi önerilir.

Hastanın hangi yöntemle tedavi edileceği muayene sırasında boyutuna, şekline bakılarak karar verilir.
http://www.damarbeni.com
https://www.hangidoktorbakar.com/hemanjiom-damar-beni
www.ideaklinikkadikoy.com/hemanjiom-damar-beni/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir