Home / Sağlık / Kaş Kaldırma

Kaş Kaldırma

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

İnsanların yüzlerinde ki en önemli estetik bölgelerden biri de kaşlardır. Kaşlar mimiklerimizi karşıda ki kişiye yansıtmak için büyük rol oynar. Kaş kaldırma estetiği, mimiklerimizin doğru ve anlaşılır bir şekilde olabilmesini dolayısıyla hem iş, özel ve sosyal hayatımızda kendimizi iyi hissetmemizi hem de orantılı olduğunda psikolojik olarakta kişinin kendini iyi hissetmesini sağlamaktadır. Kaşlar insanı üzgün, mutlu veya kızgın gösterebilmektedir. Estetik cerrahi bakımından kaşlar yüz şekline göre belirlenir. Kaşlarda yapılacak şekillendirmeler ile doğru sonuç alınabilir.

kas-kaldirma-nasil-yapilir

Kaş Kaldırma Nasıl Yapılır?
Operasyon çoğunlukla iki yöntemle gerçekleştirilir. Bunlardan biri askı, diğeri ise botoks yöntemidir. Bu iki yöntem kaş kaldırma konusunda en sık tercih edilen tekniklerdir. Bu yöntemlerin neye göre uygulanacağı ise hastanın yaşı, kaş durumu ve deforme boyutuna göre değişiklik göstermektedir.

İyi Bir Görünüm İçin Yalnızca Kaş Kaldırma Yeterli midir?
Bu sorunun cevabı tam olarak hastanın yaşı ile alakalı bir durumdur. Orta yaşlı bireylerin genç ve dinamik bir görünüme sahip olmaları için, kaş kaldırma tek başına yeterlidir. Fakat yaşı ilerlemiş olan kişiler için tek başına yeterli olmayıp ek olarak göz kapağı, göz çevresi estetiği gerekebileceği gibi bunun yanı sıra alın ve şakak bölgelerinde germe operasyonu uygulanabilmektedir. Bu belirttiğimiz faktörler tamamen hastalara göre değişmektedir.

Kaş Kaldırma Yöntemleri

1- Botoks
Botoks uygulaması yalnızca 6-7 dk kadar kısa bir süre içerisinde gerçekleştirilir ve ağrısızdır. Düşük olan kaşların yüz şekline göre yukarı kaldırılması amaçlanır. Daha düzgün ve dikkat çeken bir görünüm sağlanması için göz kenarları ile alın ve şakak bölgesinde meydana gelmiş olan kırışıklıkların giderilmesi gerekebilir. Uygulama sonrasında hafif şekişde şişlik, kızarıklık veya morluk meydana gelebilir. Bu gibi sorunlar buz presi ile yok edilebilir. Kişi uygulama bitiminde günlük yaşantısına ara vermeden devam eder. 7-10 gün içerisinde ise beklenen sonuç alınır.

İple Kaş Kaldırma
Bu yöntem ayrıca askılama yöntemi ile de tabir edilmektedir. Teknik saç içerisinden ve kaş üzerinden olmak üzere iki şekilde yapılır. Her ne kadar güç ve zor bir operasyon gibi görünse de, oldukça pratik bir tekniktir. Bu uygulama ile alın bölgesinde bulunan kırışıklıklar da yok edilmektedir. Kaşlar estetik olarak daha iyi bir görünüme sahip olması için yukarı asılır. Hasta herhangi bir ara vermeden günlük hayatına devam edebilir. Fakat bu yöntem geçicidir. 9-20 ay arasında kalıcılık gösterir.

Dikkatinizi Çekebilir

Saç Ekimi Sonrası İltihaplanma Nasıl Önlenir?

Saç ekimi işleminde eken ve ektiren için en çok tereddüt yaşanılan konu ekilen köklerin mikrop kapması ve bu doğrultuda ekilen köklerin ölmesidir. Bu oldukça mantıklı ve hak verilen bir konudur. Çünkü hem eken, hem de ektiren için oldukça zor bir durumdur. Ektiren için ise aynı zahmeti bir kere daha yaşamak tam bir sıkıntıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir