Kaş Küsmesi Neden Olur?

      Yorum yok Kaş Küsmesi Neden Olur?

Kaş küsmesi, çoğunlukla kadınların başına gelen ve oldukça rahatsız edici bir durumdur. Kadınlar için çok güç durumlara sebep olan kaş küsmesi sıklıkla iki sebepten meydana gelmektedir.

1- Kaş aldırma
Kadınların güzel ve bakımlı görünmeleri için sık sık yaptıkları işlemlerden biri de kaş alma işlemidir. İleride nasıl bir sorunla karşılaşılacağı bilinmeden yaptırılan bilinçsiz kaş aldırma işlemi sonucunda kaşların küsmesine ve bir daha çıkmamasına sebep olunmaktadır. Yavaş yavaş küserek bir süre sonra neredeyse kaşların tümü dökülmekte ve geri çıkmamaktadır.

kas-dokulmesi-neden-olur

2- Kaş çekme
İnsanlar bazı sebeplerden dolayı çoğu zaman değişik sorun ve problemlerle karşılaşabilmektedir. Bunlardan biri de kaş çekme alışkanlığıdır. Kişilerin herhangi bir sorundan, sıkıntıdan ya da farklı sebeplerden dolayı farkında olmadan kaşlarını çekmeleri sonucunda kaş küsmesi meydana gelmektedir. Kaşlar küstüğünde kaş aldırma işleminde olduğu gibi tekrar çıkmamaktadır. Her iki durumda da sorunun çözümü kaş ekimi yaptırmaktır. Fakat kaş ektirdikten sonra da kaşlarınızı çekmemek için kaş çekme alışkanlığınızdan vazgeçmelisiniz.

Diğer Kaş Dökülme Sebepleri

Kaşkıran (Allopecia Areata)
Bir diğer kaş dökülmesi sebeplerinden biri de saçkıran problemidir. Toplumda, kaşlarda meydana geldiğinde kaşkıran, sakalda ise sakalkıran olarak adlandırılmaktadır. Saçkıran bağışıklık sisteminden dolayı meydana gelen bir rahatsızlıktır ve meydana geldiğinde kişinin bölge bölge ya da tamamen tüm kıllarının dökülmesine sebep olabilir. Kaşta da görülen bir sıkıntıdır fakat sebep olan faktörler ortadan kaldırıldığında ve doğru tedavi uygulandığında eski haline dönme ihtimali yüksektir.

Kaş dökülmesi için hangi doktora / bölüme gidilir ?
Kaş dökülmesi sebeplerini bir kaç maddede belirttik. Kaş küsmesi sorununun maalesef çözümü yoktur bu sebeple doktora gidilmesi de gereksizdir. Fakat çözüm için kaş ekimi yapan merkezlere gidilerek, kaş ekimi yaptırılabilir.

Kaşkıran yani saçkıran problemi için ise sarımsak tedavisi denenebileceği gibi SADBE ismi verilen ilaçta kullanılabilir.

http://www.kasdokulmesi.com/kas-dokulmesi-neden-olur/
https://www.hangidoktorbakar.com/kas-dokulmesi
https://www.sacproblemleri.net/kas-neden-kuser

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir