Home / Sağlık / Lazerle Varis Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Lazerle Varis Tedavisi Ne Kadar Sürer?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Varis, hareketsiz yaşam tarzı süren insanların başına gelen bir rahatsızlık olup teknolojinin gelişmesi ile beraber oldukça artış göstermiştir. Fakat tedavisi yine teknolojinin getirdiği gelişmeler ile oldukça pratik ve kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Üstelik herhangi bir narkoz, istirahat, kesi, dikiş ya da pansuman gerektirmeden kısa sürede yapıldığı gibi hiç bir iş, güç ya da sosyal hayat kaybına da neden olmamaktadır.

Varis hastalarının çok merak ettiği ve uzmanlara sıkça yönelttiği soruların cevabını bu konumuzda detaylıca ele alacağız. Lazerle varis tedavisi nasıl yapılır, nerede yapılır, avantajları nelerdir, ücretleri ne kadardır, tedavi ne kadar sürer gibi başlıkları sırasıyla anlatmaya çalışalım.

Lazer Tedavisi Her Varise Uygun mudur?
Tedavi olmak isteyen varis hastaları her ne kadar lazer yöntemini arasalar da maalesef bu yöntem her varise uygulanamaz. Öncelikle hastanın muayene olması ve bu doğrultuda hangi yöntemle tedavi olabileceğini öğrenmesi gerekmektedir. Yani ezbere bir arayış ne yazık ki doğru değildir. Öncelikle hangi tip varise maruz kalındığının bilinmesi gerekir.

Lazer Tedavisi Hangi Tip Varise Uygulanır?
Lazer, yalnızca kılcal damarlara uygulanabilecek olan bir yöntemdir. Kılcal damarlar aslında tam olarak varis sayılmazlar. Orta ve kalın varisler gibi cilt dışına çıkıntı yapmazlar ancak cilt üzerinden bariz görülürler. Bu da özellikle kadınların estetik bir sorun olarak görmesine sebep olmaktadır. Acı, ağrı, sızlama ya da benzer şikayetleri yok denilebilecek kadar azdır ya da her kılcal damar sorunu olan kişi bu şikayetlere maruz kalmaz.

Lazerle Varis Tedavisi Nasıl Yapılır?
Lazer cihazı sorunlu damarların mevcut olduğu bölgelere temas ettirilir. 90 dereceye kadar ulaşabilen ısıyla damarlar tahrip edilirler.Estetik olarak kötü görünüme neden olan damarlar bu sayede yok edilir ve herhangi bir iz söz konusu olmaz. İlk başlarda meydana gelen kızarıklıklar ileri ki günlerde ortadan tamamen kalkmaktadır. Tedavi esnasında hastaya herhangi bir anestezi uygulanmaz. Pansuman, istirahat gerekmez. Hasta tedaviden kalkar ve gündelik hayatına ara vermeden devam eder.

Lazerle Varis Tedavisi Sonrası Ne Yapılmalı?
Tedavinin herhangi bir yan etkisi olmadığı için gönül rahatlığıyla yanınızda herhangi bir refakatçi olmadan tek başınıza kendi imkanlarınızla gidebilir, bittiği gibi de kendi kendinize evinize ya da işinize dönebilirsiniz. Tedaviden sonra herhangi bir işlem yapılmasına gerek duyulmamaktadır.

Lazer Tedavisi Ne Kadar / Kaç Seans Sürer?
Bunun cevabının maalesef buradan verilmesi mümkün değildir. Varislerinizin tipi, durumu ve yoğunluğu ile orantılı bir durum söz konusudur. Bunun için doktorunuzun sizi muayene ederek tüm bu soruların cevapları bulunmalı ve bu şekilde kaç seans süreceğine karar verilmelidir.

Lazer Varis Tedavisi Ücretleri Ne Kadar?
Ücretlerde tedavi olunacak doktor ve merkeze göre değişiklik göstereceği gibi varislerinizin yoğunluğuna göre de değişmektedir. Hastalığınız ve tedavi ücreti için mutlaka muayene olmanız gerekmektedir.

Varis muayenesi ücretsiz olan IDEA Klinikleri tercih edebilirsiniz. İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’da hizmet veren IDEA Klinik’te varis konusunda tecrübeli kalp damar cerrahi uzmanları görev yapmaktadır.

Kaynak: https://www.varistedavi.gen.tr/lazerle-varis-tedavisi

+

Dikkatinizi Çekebilir

Saç Ekimi Sonrası İltihaplanma Nasıl Önlenir?

Saç ekimi işleminde eken ve ektiren için en çok tereddüt yaşanılan konu ekilen köklerin mikrop kapması ve bu doğrultuda ekilen köklerin ölmesidir. Bu oldukça mantıklı ve hak verilen bir konudur. Çünkü hem eken, hem de ektiren için oldukça zor bir durumdur. Ektiren için ise aynı zahmeti bir kere daha yaşamak tam bir sıkıntıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir