Home / Sağlık / Varis Çeşitleri ve Tedavi Yolları Nelerdir?

Varis Çeşitleri ve Tedavi Yolları Nelerdir?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Bacaklarda meydana gelen toplar damar hastalığı çeşitli şekillerde ve türlerde ortaya çıkabilmektedir. Bu durum varis hastaları arasında varis çeşitleri nelerdir sorusunun sıkça dile getirilmesine neden olur.

Damar genişlemesi hastalığı temel olarak 3 farklı çeşit ile ele alınabilmektedir. Varis hastalığının bu çeşitleri Kılcal damar, orta ve büyük olarak sıralanabilir. Sıralanış şekline göre büyüklüğü de artış gösteren bu hastalık türleri arasında en sıkıntılı olan büyük varistir. Varis hastalığı ilerledikçe daha sıkıntılı hal alan ve verdiği rahatsızlıklar artış gösteren bir hastalık türüdür. Bu bakımdan bu hastalığın henüz kılcal damar seviyesindeyken fark edilip gerekli tedavilerin uygulanmasını sağlamak en doğru yaklaşım olacaktır. Kılcal damar varisleri pek çok kişi tarafından varis olarak bile adlandırılmaz.

Varis çeşitleri nelerdir sorusuna verilen cevaplar arasında yer alan başlangıç evresinde ki kılcal damar varis türü tedavisi en kolay olandır. Çünkü bu damarlar henüz vücut dışına taşmamıştır ve sadece kılcal damarın genişlemesinden ibarettir. Kaşıntılar ve ağrılar pek görülmez ancak çok ufak olsa da görülebilme ihtimali vardır. Hastalık bu evredeyken rahatlıkla lazer ya da radyo frekans tedavisi yöntemleriyle halledilebilir. Orta boy varisler söz konusu olduğunda ise hafif şekil bozukluğundan ve çıkıntılardan bahsedebilmek mümkündür.

Büyük varisler ise en belirgin ve en net biçimde hastalık olarak tanımlanabilecek türdür. Hastalar varis çorabı kullanarak ta bu hastalığın ilerlemesini ve daha kötü evrelere geçmesini erkenden önleyebilmektedir.

Bu yazımızla devam edin.
https://www.varistedavi.gen.tr/varis-cesitleri-nelerdir
http://www.varislerintedavisi.com/varis-cesitleri-nelerdir
https://www.varisnedenolur.com/bacaklardaki-varisin-cesitleri

Dikkatinizi Çekebilir

Saç Ekimi Sonrası İltihaplanma Nasıl Önlenir?

Saç ekimi işleminde eken ve ektiren için en çok tereddüt yaşanılan konu ekilen köklerin mikrop kapması ve bu doğrultuda ekilen köklerin ölmesidir. Bu oldukça mantıklı ve hak verilen bir konudur. Çünkü hem eken, hem de ektiren için oldukça zor bir durumdur. Ektiren için ise aynı zahmeti bir kere daha yaşamak tam bir sıkıntıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir