Varis Neden Olur, Nasıl Geçer?

      Yorum yok Varis Neden Olur, Nasıl Geçer?

Son yıllarda yapılan araştırmalar gösteriyor ki varis hastalığının nedenleri arasında genetik faktörün azımsanmayacak kadar yüksek etkisi var. Yapılan son istatistik araştırmalarında varis hastalarının 3 te 2 sinin ailesinde varis hastalığı bulunmakta. Bu sonuçlardan sonra hırsı olarak varis oluşumuna yatkın kişiler varis neden olur, nasıl geçer? Sorusunu çok fazla sormaya başladılar.

Genelde bacaklarda görülen varis toplardamarlarda pıhtılaşıp akmayan kanın neden olduğu varis hastalığının vücudun her yerinde görülme ihtimali vardır. Hem kadında hem de erkekte görülen bir hastalık olan varise kadınların vücudu erkeklerinkine oranla daha yatkındır. Bu hastalığın başlıca nedenleri arasında uzun süre ayakta durmak, fazla kilolu olmak ve hareketsiz bir yaşam tarzı benimsemek vardır.

varis-neden-olur

Varis neden olur, nasıl geçer? Sorusunda varisin nasıl oluştuğuna değindikten sonra nasıl geçer? Sorusuna değinelim. Varisin her aşaması için farklı tedavi yöntemleri uygulanır. Başlangıç aşamasında ki varis hastalığı için varis çorapları yeterli olurken varisin geçmesi için evde de uygulanacak birkaç tedavi yöntemi mevcuttur.

Bunlar; otururken kan dolaşımını düzenlemek için bacakları yukarı da tutmak, çok fazla ayakları sabit pozisyonda tutmamak gibi herkesin yapabileceği şeylerdir. Ayrıca egzersiz yapmanın varislere iyi geldiği bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Doğal yağlarla günlük kısa mesajlar yapmak kan akışını hızlandırdığı için başlangıç aşamasındaki varise iyi gelecektir. Bu yöntemler var olan hafif varisleri yok etmek için kullanılan yöntemler olup varisin ileri ki aşamalarında mutlaka bir doktora gidilmesi şarttır.

https://www.varistedavi.gen.tr/varis
https://www.varistedavi.gen.tr/varis-neden-olur
https://www.ideaklinik.com.tr/varis/
http://www.orhancoskun.com/varis-nedir
https://www.bulogren.com/varis-neden-olur.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir